Five Eyes Filmi İçin Jason Statham Antalya’da Çekimlere Başladı!

Five Eyes Filmi İçin Jason Statham çekimler için Antalya’ya geldi. Antalya’da, ünlü yönetmen Guy Ritchie ile Jason Statham’ın bir araya geldiği aksiyon filmi ’ Five Eyes ’in çekimleri başladı.
Gündem - 21/01/2021 20:28 A A

Five Eyes Filmi İçin Jason Statham çekimler için Antalya’ya geldi. Antalya’da, ünlü yönetmen Guy Ritchie ile Jason Statham’ın bir araya geldiği aksiyon filmi ’ Five Eyes ’in çekimleri başladı. 1.8 milyar TL’ye inşa edilen ve dev bir film platosuna dönüşen EXPO alanı ve tarihi Kaleiçi’ndeki çekimlerden görüntü alınmasına izin verilmiyor.

Turizmin başkenti Antalya’da 2016 senesinde düzenlenen dünyanın en büyük organizasyonlarından biri kabul gören Expo 2016 kapsamında, 1100 dekarlık 1.8 milyar TL maliyetli Expo Antalya alanı, ünlü aktör Jason Statham’ın oynadığı filmin çekimlerine ev sahipliği yapıyor. Ünlü yönetmen Guy Ritchie ve Jason Statham’ın bir araya geldiği aksiyon filmi ’ Five Eyes ’in Antalya’daki çekimlerine başlandı. Yaklaşık bir ay önce çekim ekibinin Antalya’ya geldiği ve Lara’daki Akra Barut Hotel’e yerleştiği hem Expo hem de Kaleiçi ve diğer çekim alanlarındaki planlama ve hazırlıkları yapmış oldukları öğrenildi. Guy Ritchie ve Jason Statham ile diğer oyuncuların ise geçen hafta büyük gizlilik içinde Antalya Havalimanı’na iniş yapmış olduğu, CIP’ten hizmet alarak değişik bir otele yerleştikleri kaydedildi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Gökhan Karaca, çekimlerin başladığını doğruladı. Karaca, görüntü alınması ve detaylarla ilgili açıklama yapılamayacağını dile getirdi.

Öte yandan hem çekim hem de diğer destek olan kurum kuruluş temsilcilerinin görüntü ve fotoğraf almaması için çekimler esnasında cep telefonlarının toplandığı belirtildi.

five eyes

Five Eyes Filmi Başrolü Jason Statham Kimdir?

Jason Statham (26.07.1967) Londra, İngiltere doğumlu ünlü aksiyon ve dövüş sanatları oyuncusu. The Transporter gibi filmlerle daha fazla ünlenmiştir.

Jason Statham, Sydenham, Lewisham, Londra, İngiltere’de doğdu. Ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelen Statham, çocukluktan beri aile sanatı sokak tiyatrosunu öğrendi. Müzikle çok ilgilenen aile arasında Statham da elbette müzik ve sanata ilgi duydu fakat spor dallarıyla ilgilenmeye başladı ve özellikle dalış. Başarılı bir dalış kariyeri başlar. 1992 senesinde İngiliz Milli Dalış Takımıyla de dalgıçlık konusunda dünya 12ncisi olur. Statham bununla iyi bir başarı sağlar.Ve uzun senelerdir, Britanya ulusal dalgıçlığının üyesidir.

Statham bir süre sahte mallar satarak da para kazanıyordu. Daha sonra Statham’ın modellik yapmasıyla kendine medyada bir yer edindi. French Connection’da Britanyalı yönetmen Guy Ritchie ile tanışır..Ritchie bir film projesinde çalışmaktadır ve acilen bir oyuncuya ihtiyacı vardır. Ritchie Statham’ın geçmişini öğrenince artık yeni oyuncusunu bulmuş olur. Jason Statham Bacon rolünü (çeviride domuz pastırması) 1998 hit filmi olan Lock, Stock and Two Smoking Barrelsla alır.

Film halk ve eleştirmenler tarafından iyi tepkiler almaya başlar. Ve bu şekilde Stathamın ikinci filmi olan Snatch çekilir. Filmde Brad Pitt, Benicio Del Toro ve Dennis Ferina gibi popüler oyuncular filmde rol alır ve yönetmen yine Guy Ritchiedir. Film gişede 80 000 000 dolar gibi bir para elde etmeyi başarır. Hemen ardından Statham Hollywood filmlerinde yardımcı rollerde çekilir: 2001 yapımı John Carpenter’in Ghosts of Mars ve başrolünü Jet Linin oynadığı, The One filmi. Ardından Turn it Up filminde Bay B olarak görünür ancak bu film pek ünlenmez ancak daha sonra bu sefer Guy Ritchienin yapımcı olduğu Mean Machinede rol alır ve ilk kez bir filmde dövüşür.

The Transporter Filmi ve Statham’ın Yükselişi

2002 yapımlı The Transporter ve ardından 2005 senesinde devam filmi gelen The Transporter 2 filmleriyle ünlü Çin aksiyon koreografı Corey Yuen ile çalışır ve bu filmdeki gerek aksiyon,gerekde dövüş sahneleriyle kendine aksiyon filmleri dünyasında iyi bir yer edinir.2003 senesinde rol aldığı The Italian Job (2003) filminde Handsome Rob (Yakışıklı Rob) karakterini canlandırarak bir kez daha aksiyonda başarılı olduğunu ıspatlar, Cellular (2004) filmiyle yardımcı rollerde gözükür.

Ardından Statha,Revolver filminde rol alır ancak film eleştirmenler tarafından yerden yere vurulur ayrıca bu filmde Guy Ritchienin filmidir. 2006 senesinde Crank filminde oynar,2004-2005 arası çekilen Chaos filminde Wesley Snipes,Henry Czerny ve Ryan Phillippeninde olduğu kadrolu bir filmde rol alır.2006 senesinde bütünüyle komedi filmi olan The Pink Panther filminin yeni versiyonunda rol alır. Filmde küçük fakat çok önemli bir rol olan Yves Gluant olarak çekilir ki, filmin kadrosuda bir hayli büyükdür. Ardından gelen Jet Li ile olan War filmiyle beyaz perdelerde boy göstermeye devam eder. Statham’ın geleceğe doğru üç film projesi var ve bunların birinde İtalyan İşi filmindeki Handsome Rob rolünde oynayacaktır. Bu arada In the name of the King filmi ise 2006 senesinde galası yapılsa da teknik nedenlerden dolayı sinemaları ziyaret etmemiştir.

Statham filmlerinde genel olarak İngiliz aksanıyla konuşur.

Gündem - 20:28 A A
BENZER HABERLER