Google Drive Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Drive sizin için önemli olan tüm hatıralarınızı ve belgelerinizi güvenli olacak biçimde Google sunucularında saklar.
Teknoloji - 19/11/2023 08:17 A A

Hayatımızda son dönemde teknolojik dönüşümlerle birlikte yeni gereksinimlerimiz oluşmaya başladı. Eskiden cep telefonları fotoğraf bile çekmezken, şimdi fotoğraf makinelerinin yerini almaya çalışıyor. Hal böyle olunca yeniliğe ve dönüşüme ister istemez ayak uydurmak mecburiyetinde olan biz insanoğlu için teknolojik dönüşümler bir hayli önemli hale geldi. 1980’li senelerde her evde bilgisayar dahi yokken şimdi bilgisayardaki dosyaların nasıl depolanacağı konusunda çeşitli gereksinimler doğmuş durumda. Artan teknolojik gelişmeler neticesinde farklı gereksinimlerin doğduğu hayatımızda da bize kolaylık sağlamayı başaran uygulamalardan birisidir.Google Drive nedir ? Kısaca anlatmak gerekirse depolayamadığınız tüm resim, dosya, müzik, film ve diğer türde belgeleri bulut mantığı ile bedava dağıttığı bir biçimde saklayabileceğiniz bir sanal hard disk desek yanlış olmaz. Sanal hard disk diyorum çünkü istediğiniz zaman içindeki dosyaları bilgisayarınıza, cep telefonunuza veya tabletinize indirme kolaylığı sağlıyor. Bulut depolama uygulamalarından en çok kullanılacak olan Google Drive ne işe yarar, Google Drive nasıl kullanılır yazımızın devamında ayrıntılı olarak anlatıyoruz.

Google Drive Nedir ?

Drive sizin için önemli olan tüm hatıralarınızı ve belgelerinizi güvenli olacak biçimde Google sunucularında saklar. Drive kullanmanın avantajı yukarda bahsettiğim gibi her an yanınızda sanal bir hard disk varmış gibi arzu ettiğiniz resimlere anında ulaşabilirsiniz. Depoladığınız fotoğrafları belgelerinizi telefonunuzda veya pc’de saklamaya lüzum kalmaz. İhtiyacınız olan tüm bulut depolama özelliklerini sunan Drive Dünya’da en çok kullanılacak olan cloud uygulamalarından biridir.

Drive Ne İşe Yarar ?

Drive ’ın sizlere sunduğu çözümler sonucunda yüzlerce liralık hard diskler almanıza lüzum kalmaz. 15 GB’a kadar bedava dağıttığı depolama özelliği sunan Drive kullanım açısından da bir hayli kolay. Android telefonlarda yüklü olarak gelen Drive eğer telefonunuzda yoksa hemen indirmenizi öneri ederim. Drive ’a yüklediğiniz dosyalara internet bağlantısı olsun olmasın her yerden ulaşabilirsiniz. Ayrıca yüklemiş olduğunuz dosyaları yalnızca bir tık ile Drive kullanan kişilere paylaşabilir onlarında anlık görüntüleyebilmesini sağlayabilirsiniz.

Google Drive Nasıl Giriş Yapılır?

Drive giriş yapabilmek için bizden istenen tek bir şey vardır. Android telefon veya bilgisayarımızda Google Hesabı ile giriş yapabiliriz. Drive ’ı ister telefonunuza ister bilgisayarınıza isterseniz de tabletinize indirebilirsiniz. Üçünden de aynı e-posta hesabı ile giriş yaptığınız taktirde depoladığınız tüm verilere bütün cihazlarınızdan ulaşabilirsiniz.

Microsoft Teams ile ücretsiz sohbet nasıl yapılır?

Teknoloji - 08:17 A A
BENZER HABERLER