Rus Toprakları Ermenistan’ın Savaş Alanı Olacak!

Rus toprakları, Ermenistan’ın savaş alanı olacak. Ermenistan’ın çatışmayı Rus topraklarlarına yaymaya çalıştığıni belirtti.
Gündem - 20/12/2020 02:05 A A

Rus toprakları, Ermenistan’ın savaş alanı olacak. Ermenistan’ın çatışmayı Rus topraklarlarına yaymaya çalıştığıni belirtti. Rusya Ermeni pravakatörlerin oyununa gelmemeliyiz uyarısında bulundu. Rusya’nın bir haber sitesinde “Ermeni diplomatlar, çatışmayı Rusya topraklarına yaymaya çalışıyor!” başlıkla yayınlanan analiz haber şöyle;

Rus toprakları ‘nın ele geçirilmesini önlemek için yurttaşlarını Karabağ, Azerbeycan ve Türkiye’ye karşı savaşmaya çağırdı. Ancak yabancı topraklara el konulması ermenilerin tarihi bir geleneğidir. Ermeniler, Azerbeycan topraklarını ermeni işgalinden kurtardığını kabullenemiyor. Bu nedenle Fransa, ABD ve Rusya‘daki ermeni diplomatların desteği ile intikam talep ediyor.

Haber’de “Ermeniler kendi problemlerini bir başkasının eliyle çözmeye alışkındır. Esas olarak Rusya pahasına olmadığını bilen Rusya, Ermenistan’ın bu oyununa kanmadı. Rusya, Ermenistan gibi düşmanlık yerine bölgesel komşuları ile barış ve işbirliğini tercih etti. Üstelik Rusya başka bir ülkeye ait olan Karabağ’ı neden Ermenistan’a versin ki? O halde ilerleyen zamanda ermenilere kendi Krosna Dağ’ımızı vermemiz gerekecektir.” cümleleri yer aldı.

Azerbeycanlıların nihayet topraklarından attığı Ermenistan dersini almıyor. Yine ermeni diasporasının siyasi ve maddi kaynaklarına güvenerek intikam duygularını geliştiriyor. Bu koşullarda Rusya’da Ermeni terörü tehdidiyle karşı karşıya kalabilir. Özellikle de çeşitli Ermeni Milliyetçi örgütlerden bu tür tehditler giderek daha da fazla duyulmaya başladı. Bu tür provakasyonlar sadece başlangıç. Rusya’nın Ermeni diasporasının bir temsilcisi olarak ancak bir rus kılığına girerek Karabağ’da türklerin galip gelmesinden rahatsız olduğunu iddaa ediyor.

Slav Türk ve Müslüman, Hristiyan Birliği çok uluslu Rusya’nın temelidir. Bu nedenle Ermeni pravakatörler türkofobi duyguları kışkırtacak. Rus tohumunu Hristiyan-Müslüman çatışması sahtekarlıkları ile bulacaktır. Kafkasya’da dini bir çatışma yok. Tüm sorunlar kan ve savaş Ermeni milliyetçiliği ve ayrımcılığının bir sonucudur.

Rus toprakları ve ermenistan ermeni diasporası

Rus Toprakları Hakkında Ermeni Pravakatörden Açıklamalar

Bir Ermeni pravakatör şöyle bildiriyor; Rusya’lı olduğunu ve liseden mezun olup orduda görev yaptığını belirtiyor. “Daha sonrasında ise polis ile çalıştım. Emekli oldum. Biraz avukatlık yaptım. Ermeni halkının tarihini biliyorum. İki şiir kitabı yayınladım.” dedi. Bu pravakatör Rusları silahlanmaya ve Karabağ’da Azerbeycan ve Türkiye’ye karşı savaşmaya çağırıyor.

Rus basını ise “Bu yaratıkları burada ve şimdi öldürülmeli” açıklamasında bulundu. “Yoksa rus topraklarına da gelecekler. Yurttaşlarıma sesleniyorum “Ermeni halkını desteklememelisiniz. Çünkü Ermenistan bu çatışmayı rus topraklarına yaymaya çalışıyor. Rus halkı Ermeni pravakatörlerin provakasyonlarına boyun eğmemeli ve bilinçli bir şekilde davranmalı” açıklamasında bulundu.

Gündem - 02:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.