Teams Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır? Ücretsiz İndir!

Teams ile görüntülü konuşma nasıl yapılır? Teams nedir? Avantajları nelerdir? Ücretsiz mi? Nasıl Kullanılır?
Teknoloji - 21/01/2021 01:42 A A

Teams Görüntülü Konuşma uygulamasıyla oluşturulan ekipler aynı anda birbirleri ile görüntülü ve sesli görüşmeler yapabiliyor. Aynı zamanda dokümanlar paylaşılabilir ve notları merkezi olarak görüntüleyebilmektedirler. Microsoft bu uygulamayla kurum/kuruluş ve kullanıcılara bulut ve mobil ortamlarda daha verimli çalışmalarına olanak sunduğunu ve misyonunu bir kere daha kanıtladı. Ayrıca e-posta adres yolu ile arkadaşlarınızı çok kolay bulabilirsiniz.

Bilgi akışının takım çalışmalarındaki değerli olduğu iş yaşamında Microsoft Teams önemli yer tutacağını şimdiden kullanıcılara kanıtladı. Tek bir ortamda takım çalışmasını sağlayacak! Microsoft Teams kullanıcıları için ekstra avantajlarda var.

Görüntülü Konuşma Konferans Nedir?

Teknolojideki gelişmeler sayesinde birden çok işi aynı anda yapabiliyoruz; fiziken olamasak da görüntü olarak olmak istediğimiz yerde olabiliyoruz. Bu iletişimi sağlamanın en basit yöntemlerinden biri video konferanslardır.
Video Konferans; iki ya da daha fazla kişinin kendi aralarında oluşturdukları bir grubun mesafe ve konum gözetmeden sanki aynı ortamdaymış gibi birbirileri ile sesli ve görüntülü olarak kurdukları iletişim şeklidir.

Microsoft Teams kafa karıştırıcı, gerçekten dik bir öğrenme eğrisine sahiptir. Her şeyden önce, kullanıcı arayüzü karışıktır. Menülerin ve işlevlerin anlaşılması kolay olsada, gezinmek kafa karıştırıcıdır. Bununda sebebi muhtemelen Teams, sohbet platformunu Slack gibi bir video konferans sistemi ile birleştirdi. Ama entegrasyonda ciddi sorunlar söz konusu olabilir.

microsoft teams görüntülü sohbet nasıl yapılır?

Ayrıca hızlı bir toplantı da yapamazsınız. Mevcut katılımcıları fiziksel olarak bir ekibe davet etmeniz ve ardından bir toplantı başlatmanız gerekir. Buda diğer teknolojiler ile karşılaştırıldığında ciddi bir dezavantaj oluşturmaktadır. 

Teams içerisinde paketlenmiş bazı düzgün özellikler var, ama bu eksikliklerini telafi etmiyor. Bir toplantı sırasında videonuzun arka planını kademeli olarak kaldırmanıza olanak tanıyan küçük bir arka plan bulanıklığı özelliği bulunur. Bu, bir aile üyesi içeri girdiğinde toplantıdaki kişilerin dikkatinin dağılmayacağı manasına gelir. Ve elbette, ekran paylaşımı ve ekran kayıtlarından dosya paylaşımı ve GIF’ler, çıkartmalar ve emoji’ye kadar her şeyi içerir.

Kısaca;
İşletmeler tarafından en çok tercih edilen konferans uygulamalarına yakından gözden geçirdik. Bu uygulamaları kişisel olarak da kullanabilir, HD ses ve görüntü kalitesi ile görüşmeler sağlayabilirsiniz.

Teams Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Tam 100 katılımcıyla düzenlenebilen 60 dakikalık toplantılar: Etkileyici çevrimiçi toplantılar, görüntülü arama ve kalıcı sohbet sayesinde iş arkadaşlarınız ve müşterilerinizle bağlantıyı sürdürün.

650’den fazla bütünleşik uygulama ve hizmet: Microsoft 365 uygulamalarının beraberinde Asana ve Survey Monkey gibi popüler uygulamalarla gerçek zamanlı işbirliği yapın.

Her yerden problemsiz, tutarlı tecrübe: Teams uygulaması sayesinde PC, MAC, Linux ya da mobil cihaz üstünde her yerden ve tüm tarayıcılarda toplantılara ev sahipliği yapın veya katılın.

İstediğiniz herkesle kolay toplantı planlama: Şirket içinden ve dışından kullanıcılarla daha önce planlanmamış bir toplantı başlatın ya da daha sonrası için bir toplantı planlayın.

Hemen kayıt ol ve ücretsiz kullanmaya başla.

Teknoloji - 01:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.