Yeni Gmail Hesabı Nasıl Açılır? Gmail Ne İşe Yarar?

Gmail servisleri insanların daha önceki zamanlarda posta yoluyla iletişimini bir kenara bırakarak artık bunların yerini elektronik posta yöntemi almakta. Dijital posta yöntemiyle bireyler hem zamandan tasarruf etmekte hem de para vermekten kurtulmaktadırlar. Bununla beraber dünya genelindeki insanlar ile de iletişim sağlamaya yardımcı olmaktadır.
Genel - 07/06/2021 12:34 A A

Yeni Gmail, (Google e-mail) Google’ın bedava dağıttığı web posta hizmetidir. Google arama teknolojisiyle bütünleşik olarak sunulmakta olan mail servisi, (gün geçtikçe artan) 2.600 megabaytın üstünde saklama alanına sahiptir. Tüm önemli iletilerinizi, dosyalarınızı ve resimlerinizi sonsuza dek saklayabilir, aradığınız herhangi bir bilgiyi bulmak için çabuk ve kolay bir biçimde arama yapabilir ve iletilerinizdeki bilgileri ileti dizilerinin bir parçası olarak görüntüleyerek çok daha iyi yorumlayabilirsiniz.

Gmail’de, açılır pencereler ya da hedefsiz reklam tanıtım bantları yoktur, yalnızca küçük metin reklam tanıtımları vardır. Reklamlar ve ilgili bilgiler iletilerinizle ilişkili olduğu için rahatsızlık verici olduğu olmadıkları gibi, işinize de yarayabilirler.

Gmail, anlık mesajlaşmayı e-posta tecrübesiyle birleştirir; bu şekilde çevrimiçi olduğunuz süre içinde arkadaşlarınızla daha yakın bir iletişime geçebilirsiniz. Kullanımı kolay, verimli ve hatta eğlencelidir. Yeni Gmail ‘in e-posta hakkındaki düşüncelerinizi değiştireceğinden emin olabilirsiniz. Gmail, Google’ın e-postaya yaklaşımıdır.

Gmail Hesabı Ne İşe Yarıyor?

Gmail servisleri insanların daha önceki zamanlarda posta yoluyla iletişimini bir kenara bırakarak artık bunların yerini elektronik posta yöntemi almakta. Dijital posta yöntemiyle bireyler hem zamandan tasarruf etmekte hem de para vermekten kurtulmaktadırlar. Bununla beraber dünya genelindeki insanlar ile de iletişim sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Yeni Gmail ‘in Bize Sağladığı Olanaklar Nelerdir?

2,500 megabytetan (iki gigabyte) fazla bedava dağıttığı alan; Hiçbir zaman maillerinizi silmek mecburiyetinde kalmayacaksınız.

İstediğiniz mesajları anında bulan entegre Google arama; 2675 adet mail içinde anında arama yaparak arzu ettiğiniz maile ulaşabilirsiniz.

Mesajların ve alakalı cevapların otomatik şekilde “ileti dizilerine”düzenlenmesi; Daha Önce aldığınız mailler ve onların adresleri otomatik kayıt edilir. Gönderdiğiniz maillerde gönderilenler içine kaydedilmiştir. Yeni posta yazmak arzu ettiğinizde gönderilecek adresin baş harfini girmenizle beraber mail adresleri listelenir ve adreslerden birisini seçerek işinizi kolaylaştırır.

Yenilikçi Google teknolojisiyle kuvvetli spam önleme; Gelen mailler içinde spam olanları anında ayıklar.

Büyük, can sıkıcı reklamlar yerine, yalnızca mesajlarınızın içeriği ile ilgili sayfa tavsiyeleri ve küçük metin reklamlar; Hiçbir hizmet bu kadar nitelikli olarak bedava dağıttığı verilemezdi. Bunun karşılığı olarakta sizi rahatsız etmeyecek reklamlar.

Yeni Gmail Hesabı Nasıl Açılır?

Gmail hesabı açmak için Google Hesabı oluşturma sayfasına gidin.

– Ekranda gösterilen adımları uygulayarak bir Gmail adresi alın.

– Google’da oturum açmak için oluşturduğunuz hesabı Gmail açmak için kullanın.

GOOGLE HESAPLARINDA BUNLARA DİKKAT!

Google Hesapları hakkında unutmamanız gerekli olan birkaç önemli nokta bulunuyor.

– YouTube gibi ürünlerde Google Hesabınızla oturum açarsınız. Gmail ve YouTube gibi seçeneklerde oturum açmak için Google Hesabınızın e-posta yani e-posta adresini ve şifresini girin.

– YouTube’a kaydolduktan sonra diğer bir Google hizmetinde Google Hesabınızda oturum açarsanız YouTube’u ziyaret ettiğinizde oturumunuz otomatik şekilde açılmış olur.

– Google Hesabınızı silerseniz diğer ürünlerdeki tüm verileriniz; videolar, yorumlar ve abonelikleriniz olmak üzere tamamı silinir.

– Google Hesabınızı silebilmeniz için bütün Google hizmetlerindeki verilerinizin kalıcı olarak silineceğini anladığınızı onaylamanız gerekir.

İnternette Güvenlik için Güçlü Şifre Oluşturma için tıklayınız.

E Posta Adresi Nedir? Ne İşe Yarar? öğrenmek için tıklayınız.

Gmail Meet Nedir? Nasıl Kullanılır? Tüm Kullanıcılara Artık Ücretsiz! Hemen kullanmak için tıklayınız.

Genel - 12:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.